Hakkımızda

METEK Mühendislik Mümessillik ve Tic. Ltd. Şti.
İzmir’de faaliyet gösteren METEK, 1998 yılında Sn. Naci Onat tarafından kurulmuştur. Sn. Naci Onat, mühendis kökenli olup yurtiçi ve yurtdışı alüminyum endüstrisi ve döküm sektöründe 50 yılı aşkın deneyime sahiptir.

METEK’in bilgi ve deneyime sahip olup danışmanlık yaptığı konular; Özellikle alçak basınçlı döküm, yüksek basınçlı döküm, kokil döküm, alüminyum geri dönüşümü ve projelendirilmesi, ikincil alüminyum üretimi, makine teçhizat ve sarf malzemesi temini gibi alüminyum endüstrisinin her alanında yer alan faaliyetlerdir.

Ayrıca METEK’in sahip olduğu geniş bilgi ve tecrübe, sanayi bilgisi ve yurtdışı ilişkileri anahtar teslimi tesis kurma gibi konularda söz sahibi olmasını sağlamaktadır.

METEK’in hedefi müşterilerine düşük maliyet, yüksek verim ve kolay çalışma ortamı sağlayacak kaliteli ekipman ve malzemeleri sağlamaktır. Bu amaçla ileri teknoloji sahibi ve güvenilir yurtdışı firmaları Türkiye’de temsil ederek, müşterilerine en uygun ekipman ve hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda güçlü teknik bilgiye sahip kurucuları ve çalışan mühendisleri ile de satış sonrasında doğabilecek sorunları tecrübesi ve bilgisiyle ortadan kaldırmaktadır.

Mevcut faaliyetlerimiz alüminyum, zamak, magnezyum ve diğer hafif metallerin döküm alanına odaklanmış bulunmaktadır. Aynı zamanda anahtar teslimi tesisler kurulması ve metalürjik hammadde temini çalışmaları da gerçekleştirilmektedir.